Kolory strony
Wersja kontrastowa
Rozmiar tekstu

JAK KORZYSTAĆ  Z CZATU?
Aby skorzystać z Czatu należy się zalogować. Po kliknięciu w zakładkę Czat, otworzy się zawartość tego działu. Zobaczysz wtedy Listę aktywnych czatów. Lista czatów zawiera czat tekstowy o nazwie Klasyczny i piktogramowy o nazwie Obrazkowy. Posiadają one inne oznakowanie.

Najpierw musisz zdecydować, czy chcesz korzystać z czatu tekstowego, czy piktogramowego i kliknąć na wybrany czat. Kiedy wybierzesz czat piktogramowy, pojawi się specjalne okno do pisania wiadomości.Popatrz na poniższy schemat, aby zobaczyć, w jaki sposób możesz wysłać wiadomość obrazkową.

Pamiętaj, że aby wybrać obrazek, musisz znaleźć go w zbiorze piktogramów. Jeśli chcesz np. wysłać obrazek "Pomidor", najpierw wybierz właściwą kategorię i kliknij w nią. W tym przykładzie, należy odnależć kategorię "Jedzenie i picie".
Po kliknięciu w ikonę "Jedzenie i picie" pojawią się trzy podkategorie:

Teraz należy wybrać właściwą podkategorię. Aby znaleźć obrazek "Pomidor" należy znaleźć podkategorię "Owoce i warzywa" i kliknąć w nią.Następnie należy wybrać właściwy obrazek klikając w niego.Kiedy wybierzesz czat tekstowy, zobaczysz okno, w którym możesz od razu wpisać tekst.Kiedy już wpiszesz tekst, kliknij w kopertę lub naciśnij guzik Enter, aby wysłać wiadomość.